top of page

אוטודסק ישראל - עיצוב המשרדים החדשים

ברוכים הבאים לבלוג שלי, אין דרך טובה להתחיל מסורת חדשה של שיתוף החוויות האישיות שלי מתחום העיצוב אתכם הקוראים, בבחירת מקום שופע יצירתיות, חומרים, צבעים ובעיקר הרבה כיף! אני כמעט בטוחה שאחרי שתראו אותו, כנראה הרוב הגדול מבנכם ירצה להחליף את מקום עבודתו...

בקומה ה-16 וה-17 במגדל העסקים החדש ברחוב רוטשילד 22 בתל אביב, נבנו לפני מספר חודשים המשרדים החדשים של חברת אוטודסק ישראל על ידי משרד האדריכלים סתר אדריכלים, כשבראש צוות התכנון עמדו האדריכלים מיכי סתר ושירלי זמיר. אוטודסק היא חברה בינלאומית המפתחת תכנות עיצוב והדמיות תלת מימד המיועדות לתעשיית ההנדסה, הבנייה, הייצור, התקשורת והבידור. כחברה שמייצגת עיצוב לא פחות מהייטק, היא ללא ספק מחזקת זאת בדרך שבה עוצבו המשרדים שלה, זה המקום בו המושג "חווית משתמש" מקבל משמעות כפולה.

הביקור במקום הוא חוויה אחת גדולה שמתחילה עם הכניסה למקום וממשיכה לאורך כל אזורי המשרד השונים. העושר העיצובי והמחשבה שהושקעה בולטת בכל פינה, אגף, אלמנט וקיר שלא דומה למשנהו. כל אחד מהם זוכה להתייחסות פרטנית כאשר כל חלל מייצר חוויה שונה בהתאם לאופי ולפונקציה לה הוא רוצה לתת מענה.

עם הכניסה, אל מול קיר זכוכית ממנו נשקף הנוף הפנורמי של העיר תל אביב והים הוצב דלפק הקבלה, הנוף המרהיב מלווה גם את חלל המטבח, פינות הישיבה וחלק מהמשרדים.

עם הכניסה, אל מול קיר זכוכית ממנו נשקף הנוף הפנורמי של העיר תל אביב והים הוצב דלפק הקבלה, הנוף המרהיב מלווה גם את חלל המטבח, פינות הישיבה וחלק מהמשרדים.

חלל המטבח ואזורי הישיבה תוכננו כאזור משותף ופתוח הנגלים לעין כבר מדלפק הקבלה, עם המון הרגשה של בית, שימוש רב בעץ ממוחזר המשדר חום, אריחי ריצוף מצוירים ואקססוריז משלימים.

בין חללי המשרד ולאורכן של שתי הקומות מוצבות פינות ישיבה שלכל אחת מהן אופי אחר. חלקן מיועדות להפסקת אוכל, לשיחת מסדרון, או סתם לשנות קצת אווירה ולעבוד עם המחשב הנייד בעמדה שהיא לא העמדה המשרדית הקבועה.

שימוש בחומרים מעולמות שונים הם אלו שמעניקים את האופי למקום. שימוש בעץ ממוחזר, מתכת בגוונים חמים, טקסטיל בגוונים שונים, טפטים המחפים את הקירות עם הדפסות גרפיקה הקשורות לעולם התוכן של החברה ומדברות עיצוב עיצוב ושוב פעם עיצוב, תאורה חכמה וכמו כן גופי תאורה שגם יספקו את האור הדרוש למשרד שעובדים בו וגם יעניקו לחלל את החום והאינטימיות של בית. שילוב כל האלמנטים הללו הם אלו שמייצרים את השיח המעניין ויוצרים את השפה העיצובית והייחודיות של למקום.

המקום תוכנן כך שאלמנט השקיפות משחק תפקיד מרכזי. החללים תוכננו כך שיהיו שקופים או שקופים למחצה, בניגוד למשרדים רבים בהם כל חלל תחום באופן מאוד ברור ומוגדר ולא ניתן לראות דרכו, כאן ההפך הוא הנכון. כפי שכבר ציינתי, הליכה במסדרונות חושפת אותך לעולמות צבע ועניין רבים מאוד, מאחר ולא רק המסדרונות טופלו אלא גם מה שמתגלה מתוך אותם חללים בעלי קירות שקופים, מביאים לכך שהתמונה שמתקבלת היא שילוב של מה שהעין רואה באופן ישיר וגם מה שהיא קולטת מבעד לקירות השקופים ובכך בעצם מייצרת אזורים המשולבים זה בזה אך עם זאת ההפרדה ביניהם ברורה ומובהקת. כמובן שישנם גם חדרי ישיבות שהם סגורים ומאפשרים פרטיות מלאה.

קיר מרכזי עשוי בטון מתחיל בקומה הראשונה ומטפס לעבר הקומה השנייה ומלווה את גרם המדרגות העשוי יציקת בטון על קונסטרוקציית פלדה. שילוב החומרים מדגיש את הדיאלוג בין בניה בבטון לבניה קלה, אותם מלווים גופי תאורה המשחקים בתוך החלל הכפול.

המחשבה על העובדים באה לידי ביטוי בכל האספקטים של העיצוב וכך גם בנושא של הנדסת האנוש. הכיסאות המשרדיים שנבחרו עבורם הם הכיסאות הארגונומיים להפליא של החברה האמריקאית הרמן מילר, שהם כל כך נוחים עד שגם אחרי יום עבודה ארוך בישיבה על הכיסא עדיין תרצו להמשיך לשבת עליו...

השולחנות בעמדות העבודה הם שולחנות מתכוונים, כך שכל עובד יכול לכוון לעצמו את גובה השולחן על פי נוחות הישיבה והעבודה שלו. משטחי השולחנות שנבחרו עשויים זכוכית מחיקה לאפשר רישום עליהם.

בתכנון המקום חשבו האדריכלים על כל הפונקציות הנדרשות על מנת לספק סביבת עבודה נוחה ואידאלית לעובדים. כחלק מהפרוגרמה של המקום נלקחו בחשבון גם חדר הנקה לאמהות, מקלחת, חדר יוגה, התקנו מערכות חכמות השולטות בתאורה ובאיכות האוויר בחללים בהם אין חלונות ועוד... המשרד ידידותי לכלבים והעובדים יותר ממוזמנים להביא איתם את הכלבים לעבודה.. מה עוד אפשר לבקש ממקום עבודה?!

אוטודסק אשר נמצאת במגמת צמיחה וגדילה ממשיכה בהרחבת המשרדים ובעוד מספר חודשים יוקמו שתי קומות נוספות.

מעניין מה מחכה לנו שם... מחכה בצפייה לביקור הבא...

צילום: עוזי פורת


No tags yet.
  • i
  • p
  • in
  • f2
עקבו אחרי ברשתות החברתיות
פוסטים אחרונים
עיצוב אונליין
bottom of page