היי אני ליאת אליאב, מעצבת פנים בוגרת תואר ראשון לעיצוב פנים של המכון הטכנולוגי חולון HIT. עיצוב פנים מאז ומתמיד היה חלק משמעותי מחיי, לאחר מספר שנים בהם עבדתי במשרדי אדריכלות ועיצוב, תכננתי, עיצבתי וליוותי פרויקטים מסחריים ופרטיים פתחתי את הסטודיו הפרטי שלי לפני כשנתיים בקרית המלאכה בתל אביב.

 

למה אני מעצבת דווקא מסעדות?

אחת, אני אוהבת עיצוב! התכנון מאתגר אותי, העיצוב מרתק אותי והתוצאה הסופית ממלאת אותי אושר ומזכירה לי כל פעם מחדש שבחרתי במקצוע הנכון. אני מתעדכנת באופן יומיומי בטרנדים חדשים, חומרים, צבעים, מסעדות חדשות שנפתחות בארץ ובעולם ומשתדלת להביא משם השראות רבות (וגם להנות על הדרך:) בכל זאת טיולים בחו"ל ואוכל טוב, כבר אמרתי שבחרתי במקצוע הנכון?!

 

שתיים, אני אוהבת אוכל אבל יותר מזה חייה את עולם המסעדנות מקרוב, מאוד. נישואיי למסעדן אשר ברשתו מספר מסעדות, מתוכן שתיים מתחת לדירה שלנו מפגיש אותי באופן יומיומי עם עולם המסעדות. לכן בשונה מחשיבה שמתבססת על עיצוב בלבד אני בוחנת את הדברים מנקודת המבט של בעלת מסעדה ולוקחת בחשבון באופן טבעי פרמטרים נוספים כחבילה כוללת של החוויה הקולינרית, השירות, ייעול תכנוני התואם את צרכי המקום, העובדים והלקוחות, תקנות של משרד הבריאות, אחסון ונגישות, גרפיקה וחיבור למותג ועד הכלים בהם יוגשו המנות.

 

שלוש, אני אוהבת לעשות טוב לאנשים ולהפוך את החלום שלהם למציאות, לא סתם קראו לי לי-את.

 

למה איתי ולא לבד?

  • קודם כל אני יודעת כמה יש לכם על הראש. כשאני מנהלת את הפרויקט ומורידה מכם את כל "רעשי הרקע" מתאפשר לכם לעסוק בכל יתר הדברים החשובים והדחופים שיש לטפל בהם בזמן הקמת מסעדה.

  • כי ניהול זמנים נכון עם יד על הדופק של גורם מקצועי שרואה את התמונה הכוללת ומנצח על כל בעלי המקצוע ימנע מכם חריגות בלוחות הזמנים, ומי כמוכם יודע שכל עיכוב אפילו של יום, זה הפסד גדול של כסף.

  • נסיון וידע זה דבר שאין שני לו, מעצב טוב יכול להפוך כל נכס לפנינה ולכן את האתגר יש להפקיד בידיו ולא בידי בעל המקום. בדיוק כמו שלא ניתן לספק הירקות להיות השף של המסעדה גם אם בבית הוא מבשל נהדר. מעצב טוב ידע לזהות את הפוטנציאל הקיים בכל סוג וגודל של חלל ולהשתמש בעיצוב ככלי לתכנון מסעדה שמתפקדת ביעילות תוך שמירה על אסתטיקה התואמת את רוח המקום.

  • אתם פותחים מקום חדש וזקוקים לשיפוץ מהיסוד? המסעדה קיימת ואתם רוצים רק לרענן ולהתחדש? או אולי רק ייעוץ נקודתי? מגוון מסלולים יספקו עבורכם מענה לכל צורך.

  • המותג נמצא בפרטים הקטנים! אני רואה במיתוג חלק בלתי נפרד ממהות המקום ולכן אני מספקת שירותים משלימים לשפה העיצובית כגון: עיצוב לוגו, כרטיסי ביקור, תפריטים, ועוד.

  • אני עובדת עם בעלי מקצוע וספקים רבים, המלצותיי אליכם יהיו רק על אלו שבררתי בפינצטה ועל איכות עבודתם, עמידתם בזמנים, והשירותיות אני יכולה להעיד בביטחון.

Liat Eliav - Finle Logo-02.png